Barnvakt (svensktalande)

Här finner du svensktalande barnvakter i din region!

Vill du själv sitta barnvakt är du välkommen att sätta upp dig på listan!

Kontakta Hemma i Tyskland och ange:

1. Namn

2. Född

3. I vilket område?

4. Email / web

 

(Senast uppdaterad 18.9.2017)

 

BADEN WÜRTTEMBERG

 

BAYERN

1. Heidi Brenner

2. 1992

3. München

4. Heidim.brenner@gmail.com

(OBS! Har p.g.a studier lite udda tider och kan därför bara arbeta förmiddagar på vardagar. Kan däremot hela helger)

 

1. Jonna Gustafsson

2. 1993

3. Regensburg

4. guustavssoon@hotmail.com

 

1. Fanny Lindvall

2. 1988

3. Obersendling

4. fannylindvall@hotmail.com

 

BERLIN

1. Moa Nilsson

2. 1990

3. Berlin

4. Moa.K.Nilsson@gmail.com

 

1. Elsa Flood

2. 1994

3. Berlin

4. elsa.flood@telia.com

 

1. Lisa Nömtak

2. 1997

3. Berlin (Prenzlauer berg)

4. Lisa.nomtak@gmail.com

 

1. Melinda Mohajer

2. 1993

3. Berlin

4. Melindamohajer@gmail.com

 

1. Cornelia Sturesson Westblad

2. 1991

3. Berlin

4. Cornelia_sturessonwestblad@msn.com

 

HAMBURG

1. Amanda Iden Nordin

2. 1988

3. Hamburg

4. amandaidennordin@live.se

 

HESSEN

1. Else Tunemyr

2. 1984

3. Frankfurt/ Giessen med omnejd.

4. elsetunemyr@gmail.com

 

1. Zabina Biegel

2. 1993

3. I och runt om Mannheim/Heidelberg

4. zabina.hoff@live.com

 

1. Sandra Olausson

2. 1990

3. Frankfurt/Buseck/Gießen

4. sandra.olausson@hotmail.com / sandraingermany.bloggo.nu

 

NIEDERSACHSEN

1. Maya Gilmby

2. 55 år

3. Bremen med omnejd. Har körkort

4. maya@gilmby.com

 

NORDRHEIN-WESTFALEN

1. Annika Lönnemark

2. 1988

3. I och runt Düsseldorf

4. annika8888@hotmail.com

 

RHEINLAND-PFALZ

1. Madelene Flennfors

2. 1992

3. Mainz

4. flennfors92@gmail.com

 

SACHSEN

1. Amy Wharton

2. 1995

3. Halle/Leipzig

4. Amy.wharton.mb@gmail.com